Jak wiecie nasz Szef Kuchni lubi eksperymentować! Tym razem postawił na kuchnię roślinną, która z pewnością zaskoczy Wasze podniebienia. Poznajcie Roślinne smaki w Bałtowskim Zapiecku!

Czy próbowaliście już tatara z suszonych pomidorów i warzyw? Jeśli nie to koniecznie odwiedźcie restaurację Bałtowski Zapiecek. Tatar podawany będzie z kaparami, dymką, glonami wakame, rzepą marynowaną oraz chrupiącą grzanką. Na danie główne roślinny burger z konopiami, podawany w chrupiącej bułce maślanej z dodatkiem pomidorów, pikli i krążkiem świeżej cebuli. Idealnym podkreśleniem smaków będą sosy: BBQ oraz lekko pikantny sos sriracha, powstały na bazie papryczek chili. Burger serwowany będzie w zestawie z frytkami.

Na tym jednak nie koniec, ponieważ drugą potrawą, jaką Państwu zaproponujemy będzie Cili sin carne. Danie podawane z mięsem roślinnym z konopiami, fasolą czerwoną, pomidorami, papryką, quinoą, czyli komosą ryżową. Dodatkowego aromatu doda kolendra oraz limonka. A roślinną ucztę zakończy deser: Jaglany Crème brûlée.

Wkładka roślinna obowiązywać będzie do 30 października 2022 r.

Do zobaczenia!

dania-wege-w-Baltowskim-Zapiecku-