Nasza historia

Prawdziwa historia naszej restauracji właśnie się rozpoczyna. Sam wygląd budynku wskazuje jednak, że jesteśmy zanurzeni w dziejach. Nawiązujemy do tradycji polskiego dworku szlacheckiego z XIX wieku, łącząc przeszłość z nowoczesnością. Mamy nadzieję, że czas będzie działał na naszą korzyść…

IMG_2462

Miejsce i wnętrze

Wnętrze Bałtowskiego Zapiecka zostało zaprojektowane tak, aby każdy Gość mógł poczuć niepowtarzalny klimat tego miejsca. Dysponujemy dwiema przestronnymi salami z przepięknymi kominkami i kameralną antresolą. Latem zapraszamy na przepiękny taras z widokiem na stok. Znajdą tu Państwo ciszę i spokój, z dala od wielkomiejskiego zgiełku.

Bałtowski Zapiecek to również miejsce idealne dla rodzin z dziećmi. Z należytą starannością zadbaliśmy o naszych najmłodszych gości. Szef kuchni przygotował specjalne menu, które zadowoli największego niejadka. Stworzyliśmy również wiele udogodnień: bajkowy plac zabaw, krzesełka dla dzieci, miejsce z przewijakiem, toaletę dostosowaną do dzieci.

Na szczególną uwagę zasługuje doskonale wyposażone miejsce przeznaczone specjalnie do zabaw dziecięcych.

Profesjonalna obsługa

Naszych kelnerów odznacza wysoka kultura osobista, doskonała intuicja oraz poczucie humoru co znacząco wpływ na jakość obsługi naszych Gości.

Wyjątkowe Menu

Bałtowski Zapiecek to polska kuchnia, tradycja, gościnność.
Proponujemy Państwu proste, smaczne, aromatyczne potrawy wykonane z lokalnych produktów. Nasz Szef Kuchni stworzył wyjątkowe menu, w którym dominują smaki charakterystyczne dla regionu świętokrzyskiego.
Bogato prezentuje się nasza karta win i innych alkoholi.

Szef kuchni

Nasz szef kuchni, to prawdziwy gastronomiczny człowiek renesansu – kulinarny uniwersalista. Potrafi tworzyć dania należące do różnych tradycji i stylów. Piękno i harmonia to jego znak rozpoznawczy. Doskonale komponuje potrawy zarówno w warstwie wyglądu, jak i smaku. Nie boi się eksperymentowania uzyskując zaskakujące, ale zawsze miłe dla podniebienia efekty. Umiejętnie łączy prostotę z wyrafinowaniem.

BACKSTAGE-45

Winiarnia

„Bałtowski Zapiecek” posiada winnicę z szeroką gamą win różnego gatunku. W piwnicy restauracji stworzyliśmy idealne warunki do przechowywanie i dojrzewania tego boskiego trunku.

Nasze nagrody

Najlepsza Restauracja 2015 – Bałtowski Zapiecek
za zajęcie I miejsca w plebiscycie Echa Dnia na najlepszą Restaurację w powiecie ostrowieckim w roku 2015

Najlepsza Restauracja 2015 – Bałtowski Zapiecek
za zajęcie II miejsca w plebiscycie Echa Dnia na najlepszą Restaurację w województwie świętokrzyskim w roku 2015

Certyfikat „Świętokrzyska Kuźnia Smaków”
potwierdzający przynależność do certyfikowanego szlaku nadany przez Marszałka Województwa Świętokrzyskiego. 2016 r.

Dziedzictwo Kulinarne Świętokrzyskie
potwierdzenie członkostwa w ramach Europejskiej Sieci Regionalnego Dziedzictwa Kulinarnego – jest znakiem potwierdzającym jakość tradycyjnej i innowacyjnej żywności, która promuje tradycje regionu. 2018 r.

Opinie